Zhegrës i takon ndeshja e fundit e javës

Ndeshja mes Samadrexhës dhe Zhegrës e ka përmbyllur javën në kampionatin e Kosovës në hendboll (meshkujt). Të dielen në Vushtrri skuadra e Zhegrës e mposhti Samadrexhën vendase me rezultat 38:30. Pas pjesës së parë rezultati ishte 20:13 për Zhegrën.…

Pikë të reja për Prishtinën e Dritën

Të dielen janë luajtur edhe dy ndeshje të javës së 12-të të Superligës së hendbollisteve. Në kryeqytet Prishtina fitoi bindshëm ndaj Samadrexhës me rezultat 37:13. Pas pjesës së parë rezultati ishte 18:8 në të mirë të skuadrës prishtinase.…