Në fundjavë vazhdon shkollimi për trajnerë

Të shtunën e të dielen vazhdon shkollimi për trajnerë të hendbollit sipas RINCK Konventës. Në rradhë është pjesa e tretë e Modulit 3, që do të realizohet në Gjakovë. Pjesa teorike do të mbahet në shkollën fillore “Yll Morina”, ka njoftuar Shoqata e Trajnerëve të Hendbollit të Kosovës. Gjatë dy ditëve trajnerët që po shkollohen, […]

Vushtrria e Shqiponja për kryendeshjen e javës

Në Vushtrri zhvillohet një derbi tjetër në Superligën e hendbollisteve. Në kuadër të javës së 17-të kampionale, Vushtrria takohet me Shqiponjën e Gjakovës, të shtunën nga ora 19:00. Vushtrria është e dyta me 27 pikë, ndërsa Shqiponja e treta me 23 pikë. Dy skuadrat kanë synimet e veta dhe pritet një ndeshje interesante e poashtu […]

Sot Prishtina – Vëllaznimi, nesër superderbi

Pas pushimit për shkak të aktiviteteve të shumta të ekipeve kombëtare, ndeshjet e Superligës së hendbollistëve kthehen prej të premtes (sot). Kështu sot nga ora 17:30 takohen Prishtina e Vëllaznimi i Gjakovës. Kjo ndeshje hap javën e 25-të të Superligës. Prishtina është e treta me 36 pikë kurse Vëllaznimi i pesti me 19 pikë. Të […]

U mbajt Kuvendi i Punës

Të enjten pasdite në ambientin e Sheshit 21 në Prishtinë është mbajtur Kuvendi i Rregullt i Punës i Federatës së Hendbollit të Kosovës. Me pjesëmarrjen e shumicës së delegatëve, në Kuvend janë miratuar të gjitha pesë pikat e rendit të ditës dhe poashtu është bërë planprogrami financiar dhe i punës. Ka patur diskutime lidhur me […]