Përfundon stinori i rregullt te hendbollistet

Me ndeshjet e luajtura të dielen ka përfunduar stinori i rregullt në Superligën e Kosovës për hendbolliste. Të dielen u luajtën tri ndeshje të javës së fundit (18). Tani gara vazhdon me gjysmëfinalet dhe finalen për Kupë e më pas në plejof ku përcaktohet skuadra kampione. Të dielen ndeshja më interesante u zhvillua në Gjakovë. […]

Derbi i Besës, në Gjakovë pa fitues

Dy ndeshje të javës së 27-të të Superligës A për hendbollistë u zhvilluan të dielen. Në kryeqytet, kampioni dhe lideri, Besa Famgas ka fituar ndaj Prishtinës me rezultatin 32:25. Me këtë fitore Besa e Pejës e ka konfirmuar vendin e parë në tabelë për plejof. Një xhiro para fundit Besa udhëheq me 50 pikë. Kastrioti […]