“Final 4” i Ligës së Kampionëve në RTV 21 Plus

Në fundjavë në Budapest luhet “Final 4” i Ligës së Kampionëve për hendbolliste. Priten ndeshje shumë cilësore dhe atmosferë madhështore. Tifozët e hendbollit në Kosovë mund të jenë pjesë e tyre përmes transmetimit që bëhet në RTV 21 Plus, që transmeton shumë ndeshje evropiane dhe poashtu të hendbollit kosovar. Do të paraqiten katër skuadrat më […]

Ndeshje interesante në gjysmëfinale të plejofit

Të shtunën (nesër) luhen edhe gjysmëfinalet e plejofit në Superligën e hendbollisteve. Ndeshja e parë luhet në Vushtrri nga ora 17:00 në mes të Vushtrrisë dhe Prishtinës, skuadrave që u takuan edhe në gjysmëfinale të Kupës. Për Kupë ndeshjen interesante e fitoi Vushtrria, por të dy skuadrat i kanë synimet e tyre për plejof. Vushtrria […]

Besa favorit, në Ferizaj pritet lojë e fortë

Pas përfundimit interesant të stinorit në Superligën A për hendbollistë, ka ardhur koha për ndeshjet e fazës përfundimtare të kampionatit, përkatësisht plejofit. Të dy ndeshjet e para gjysmëfinale luhen të shtunën (nesër). Kështu Besa Famgas e pret në Pejë skuadrën e Vëllaznimit nga ora 17:00. Kampioni aktual, Besa e ka përfunduar stinorin e rregullt në […]

Fundjava me plot ndeshje të ligave të pionierëve

Pos ndeshjeve të plejofit në Superligën e hendbollistëve dhe atë të hendbollisteve, në fundjavë vazhdon gara edhe në Ligën e pionierëve dhe pioniereve. Do të ketë plot ndeshje të këtyre grupmoshave të reja, të cilave Federata jonë u kushton rëndësi. Kështu të shtunën në Prishtinë luhen ndeshjet e grupit A të ligës së pioniorëve. Të […]