Cula, Muhaxheri e Brahushi në seminarin qëndror të Federatës kroate

Një delegacion i Shoqatës së Trajnerëve të Federatës së Hendbollit të Kosovës po merr pjesë në seminarin qëndror të Shoqatës së Trajnerëve të Hendbollit të Kroacisë, që po mbahet në Poreq të Kroacisë. Seminari ka nisur të premten, ndërsa vazhdon punimet edhe të shtunën e të dielen. Punimet e seminarit po i ndjekin  edhe Leonard Cula, […]

Të rinjtë para ndeshjeve të rradhës

Këtë fundjavë zhvillohen ndeshjet e rradhës në Ligën e pionierëve dhe pioniereve. Garat për të rinjë janë me rëndësi shumë të madhe për hendbollin kosovar, që çdo herë e më shumë po e rrit nivelin. Liga e pionierëve po zhvillohet në tri grupe. Të shtunën ndeshjet e grupit A luhen në Ferizaj, duke filluar nga […]

Në Drenas përcaktohen skuadrat e fundit për Superligë

Në palestrën e sporteve në Drenas të shtunën (nesër) do të përcaktohen skuadrat e fundit që do të luajnë në Superligën e Kosovës në hendboll në edicionin e ardhshëm. Do të luhen ndeshjet e plejautit (play-out) në të dy  konkurrencat. Te hendbollistët nga ora 14:00 takohen Zhegra dhe Llapi, ndërsa ndeshjen e referon çifti Vitaku. Zhegra […]