Gjuka: Titulli i gjashtë rresht është sukses i madh

Egzon Gjuka ishte prej lojtarëve të dallur të Besa Famgasit që të dielen siguroi titullin e gjashtë rresht në Superligën e Kosovës në hendboll. Besa e mposhti Kastriotin në Ferizaj me rezultat 26:25 dhe kështu me dy fitore në finale të plejofit siguroi titullin e kampionit për këtë edicion. Pejanët kanë festuar fillimisht në Ferizaj […]

Ndahen diplomat për trajnerët e shkolluar sipas RINCK Konventës

Të dielen është mbajtur ceremonia e ndarjes së diplomave për gjeneratën e parë të trajnerëve që janë shkolluar në Kosovë sipas RINCK Konventës. Të shtunën e të dielen në Gjakovë është mbajtur pjesa e katërt e Modulit III, që ishte edhe e fundit e këtij shkollimi të zhvilluar për disa muaj rresht. Për trajnerët kosovarë […]