Vardari e Veszpremi në finalen e madhe

Vardari i Maqedonisë së Veriut dhe Telekom Veszpremi i Hungarisë do të takohen në finale të EHF Ligës së Kampionëve për hendbollistë. Finalja e madhe e garës kryesore evropiane zhvillohet të dielen (nesër) nga ora 18:00 në Kelln të Gjermanisë, ndërsa transmetohet drejtpërdrejt në RTV 21. Të shtunën u luajtën ndeshjet e para të FINAL4 […]

Prishtina i bashkohet Besës në finale

Prishtina është finalistja e dytë në Ligën e juniorëve në hendboll. Të shtunën pasdite në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të FINAL4 të Ligës së juniorëve, Prishtina e mposhti bindshëm Trepçën e Mitrovicës me rezultat 41:22. Pas pjesës së parë rezultati ishte 22:6 për prishtinasit. Kështu Prishtina të dielen (nesër) nga ora 17:30 luan në finale […]

Besa Famgas, finalistja e parë

Besa Famgas është finalistja e parë e Ligës së juniorëve në hendboll. Në gjysmëfinalen e parë të FINAL4 skuadra pejane e mposhti Kastriotin e Ferizajt me rezultat 39:32. Besa Famgas ishte në epërsi edhe pas pjesës së parë, me rezultat 21:15. FINAL4 i Ligës së Juniorëve nisi të shtunën në Prishtinë. FINAL4 apo plejofi, zhvillohet […]

Saraçini e Idrizi në Konferencën e Presidentëve

Presidenti i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Eugen Saraçini dhe nënpresidenti Enis Idrizi, po qëndrojnë në Kelln të Gjermanisë ku është mbledhur elita evropiane e hendbollit. Në kuadër të FINAL4 të EHF Ligës së Kampionëve është mbajtur Konferenca e Presidentëve të Federatave Nacionale, anëtare të EHF-së. Ishte kjo Konferenca e 14-të të Presidentëve të EHF-së. […]

Ramadani: Vendin e përfaqësojmë me dinjitet dhe krenari

Taip Ramadani reagon gjate nje ndeshje

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll, Taip Ramadani ka premtuar “luftë” deri në çastet e fundit në ndeshjet me Poloninë e Gjermaninë. Ramadani të premten ka publikuar emrat e lojtarëve të përzgjedhur për këto dy ndeshje të fundit të fazës së dytë të eliminatoreve për “Euro 2020”. Kështu kombëtarja e Kosovës ka ardhur në fund të […]