Marijeta Lekaj e lumtur që bashkohet me Kosovën

Marijeta Lekaj është njëra prej hendbollisteve të reja që janë bashkuar me Kosovën për ndeshjet me Slloveninë (26 shtator) dhe Gjermaninë (29 shtator). Lekaj luan në Kroaci, ndërsa ka premtuar të jap maksimumin për të ndihmuar Kombëtaren. Ajo tashmë është bashkuar me ekipin në përgatitje. “Po ndjehem shkëlqyeshëm pasi do të luaj për vendin tim […]