Vjosa e pandalshme në Ligën e Parë

Në fundjavë është luajtur edhe xhiro e pestë në Ligën e Parë të hendbollisteve. Vjosa ka shënuar edhe fitoren e pestë dhe udhëheq e vetme në tabelë me 10 pikë. Vjosa të dielen fitoi ndaj Prizrenit me rezultat 28:19. Për Prizrenin ishte humbja e dytë. Prizreni renditet i pesti me 5 pikë. Ndeshje interesante është […]

Zhegra vazhdon me fitore në Ligën e Parë

Zhegra ka vazhduar me fitore në Ligën e Parë të Kosovës në hendboll (meshkujt). Të dielen zhegrasit fituan si mysafir ndaj Dukagjinit të Klinës me rezultat 40:20. Për Zhegrën është fitorja e katërt në këtë edicion. Udhëheq në tabelë me 8 pikë. Në kuadër të javës së pestë të dielen u luajtën edhe dy ndeshje […]

Prishtina fiton dhe i bashkohet Ferizajt

Prishtina e ka fituar ndeshjen e fundit të javës së pestë të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Të dielen në Vushtrri, Prishtina e mposhti Samadrexhën vendase me shifrat 26:14. Pas pjesës së parë rezultati ishte 15:8 për prishtinaset. Prishtina shënoi fitoren e pestë nga po aq ndeshje të luajtura. Së bashku me Ferizajn janë […]