Prishtina sfidon Istogun, Ferizaj luan me Vushtrrinë

Në kryeqytet zhvillohet edhe një derbi i javës së gjashtë të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Të shtunën (nesër) nga ora 18:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve takohen Prishtina dhe Istogu, që është kampion aktual. Prishtina ka fituar të gjitha pesë ndeshjet e deritashme dhe është në vend të dytë me 10 pikë, […]

Java e shtatë sjell derbin e madh

Prishtina e Besa Famgas takohen në derbin e madh të hendbollit Kosovar. Kjo ndeshje luhet të dielen nga ora 17:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve kurse i takon javës së shtatë të Superligës për hendbollistë. Janë këto dy skuadrat e vetme që nuk kanë humbur në këtë edicion të garave. Prishtina i ka fituar […]