Vëllaznimi shënon fitoren e tretë

Vëllaznimi i Gjakovës e ka shënuar fitoren e tretë në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Vëllaznimi renditet i gjashti me 6 pikë, sa i ka edhe Drenica në vend të shtatë. Në vend të tetë ka mbetur Prizreni me 4 pikë. Pikërisht Prizrenin e ka mposhtur Vëllaznimi të dielen në Gjakovë. Rezultati në fund […]

Kasumi e Avdiu udhëheqin Vushtrrinë drejt fitores në derbi

D. Kasumi me 11 gola dhe K. Avdiu me 8 gola ishin më efikaset te Vushtrria që fitoi derbin e javës së shtatë të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Të dielen në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”, Vushtrria fitoi ndaj Prishtinës me rezultat 23:19. Pas pjesës së parë rezultati ishte i barabartë, 12:12, por […]