Edhe një ngjarje e madhe e hendbollit botëror në Kosovë

Kosova shumë herë deri më tani është dëshmuar si organizatore shumë e mirë e ngjarjeve të mëdha ndërkombëtare të hendbollit. Në vendin tonë është organizuar Kampionati i parë i IHF-së për vendet në zhvillim, në vitin 2015. Federata Ndërkombëtare na ka besuar edhe garën IHF Trophy për Evropë e më pas edhe fazën interkontinentale, e […]

Në Gjakovë ndeshja më interesante

Në fundjavë luhet xhiroja e 13-të e Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Ndeshja më interesante luhet të shtunën (nesër) në Gjakovë. Takohen Vëllaznimi dhe Kastrioti, kurse ky takim fillon në ora 18:00. Vëllaznimi është i gjashti me 10 pikë, ndërsa ka treguar lojëra të mira së fundi. Ekipi gjakovar llogarit edhe në përkrahjen e […]