Skuadrat e femrave të gatshme për stinorin pranveror

Fundjavën që vjen fillon stinori pranveror edhe në Superligën e Kosovës në konkurrencë të femrave. Të shtunën e të dielën (15\16 shkurt) zhvillohen ndeshjet e xhiros së dhjetë. Skuadrat e hendbollisteve kanë nisur me kohë stërvitjet dhe janë të gatshme për vazhdim të kampionatit. Pritet të zhvillohet garë e fortë për titull, ku janë të […]

Stinori pranveror fillon të shtunën

Në foto shihet dora e një hendbollisti duke e mbajtur topin.

Të shtunën e të dielën zhvillohen ndeshjet e javës së 15-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Me ndeshjet e javës së 15-të fillon stinori pranveror në kampionatin e Kosovës. Në kuadër të javës së 15-të janë disa ndeshje që pritet të ofrojnë hendboll të bukur e cilësor. Derisa lideri Besa Famgas vlerësohet favorit […]