Ferizaj e Prishtina me fitore të reja

Ferizaj e Prishtina nuk kanë lejuar befasi në ndeshjet e xhiros së dhjetë të Superligës së hendbollisteve, të luajtura të dielen. Ferizaj fitoi si vendas ndaj Jusuf Gërvallës, ndërsa Prishtina e mposhti Vëllaznimin në Gjakovë. Ndonëse pjesën e parë e humbi me rezultat 17:16, Ferizaj në të dytën shfaqi potencialin dhe fitoi në fund me […]