Ferizaj e Vushtrria fitojnë përballjet lokale

Të shtunën janë luajtur tri ndeshje të javës së 11-të të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Në dy prej tri ndeshjeve kishim përballje të skuadrave lokale. Kështu Ferizaj e mposhti Kastriotin me rezultat 29:25 dhe doli në vend të parë me 20 pikë, dy më shumë se Istogu që ka një ndeshje më pak […]

Besa e fiton derbin dramatik

Një ndeshje shumë të mirë ka ofruar derbi i javës në Superligën e Kosovës në hendboll. Në palestrën “Karagaçi” në Pejë të shtunën janë takuar Besa Famgas e Prishtina. Ndeshjen shumë të fortë e cilësore e fitoi Besa Famgas me rezultatin e ngushtë, 26:24. Në palestër ishin rreth 1000 shikues që krijuan atmosferë shumë të […]