Pezullohen ndeshjet e hendbollit

Federata e Hendbollit të Kosovës, në përputhje me vendimin e Qeverisë së Kosovës, ka pezulluar gjithë aktivitetin e hendbollit në vendin tonë. Ky vendim vjen pas situatës së re të krijuar, përkatësisht pas paraqitjes të rasteve të para me koronavirus në Kosovë. Vendimi është në fuqi deri në një vendim tjetër. Qeveria e Kosovës të […]

Shtyhen ndeshjet e Kosovës me Bjellorusinë

Në foto shihet një lojtare e Kombëtares sonë me top në dorë duke u munduar të shënojë gol, mbrapa saj është një bashkëlojtare, dhe tri lojtare te ekipit kundërshtar, kurse përballë ka portieren e ekipit kundërshtar duke tentuar ta bllokoje gjuajtjen e saj.

Janë shtyrë ndeshjet që Kombëtarja e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave është dashur t’i luajë në fund të këtij muaji. Kosova më 25 mars është dashur të pres Bjellorusinë në Prishtinë, ndërsa më 29 mars në Minsk është dashur të luhet ndeshja Bjellorusia – Kosova.Por Federata Evropiane e Hendbollit (EHF) të premten ka […]

Pezullohen garat e kategorive të reja

Në foto shihen gjyqtarët dhe hendbollistët e të dy ekipeve duke u përshëndetur me njëri-tjetrin para fillimit të ndeshjes.

Të premten në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, nën drejtimin e Ministres Vlora Dumoshi, është mbajtur një takim me përfaqësues të Komitetit Olimpik të Kosovës dhe të federatave sportive. Në këtë takim ishte edhe presidenti i FHK-së, Eugen Saraçini.Takimi është mbajtur pas situatës së fundit të krijuar për koronavirusin.Është vendosur që garat e seniorëve […]