EHF-ja njoftohet për vështirësitë e FHK-së dhe klubeve pas pandemisë

Në foto shihen sekretari i përgjithshëm Izet Gjinovci bashkë me përgjegjësin për projekte me EHF-në, Sherif Xhema duke mbajtur një videokonferencë me drejtuesit e lartë të Federatës Europiane të Hendbollit, gjithashtu edhe me zyrtarë të disa federatave nacionale.

Sekretari i përgjithshëm, Izet Gjinovci dhe përgjegjësi për projekte me EHF-në, Sherif Xhema e kanë prezantuar Federatën e Hendbollit të Kosovës në një videokonferencë të mbajtur të enjten pasdite. Në videokonferencë morën pjesë edhe drejtuesit e lartë të Federatës Evropiane të Hendbollit (EHF), duke përfshirë presidentin Michael Widerer. Morën pjesë gjithashtu zyrtarë të disa federatave […]

Kombëtarja e Kosovës në kualifikimet për Botërorin 2021

Në foto shihen hendbollistet që do t’a përfaqësojnë Kosovën në Kampionatin Botëror 2021, gjithashtu në foto janë edhe trajnerët e tyre.

Kombëtares së Kosovës në hendboll(femrat) i janë anuluar katër ndeshje të fazës së dytë të kualifikimeve për Euro 2020, që është dashur t’I luajë në pjesën e parë të këtij viti. Por vajzat tona megjithatë do të kenë ndeshje ndërkombëtare këtë vit. Ato do të marrin pjesë në fazën e parë kualifikuese evropiane për Kampionatin […]