Istogu e Vushtrria drejt finales

Në foto shihen lojtaret e dy skuadrave duke luajtur

Istogu e Vushtrria kanë fituar ndeshjet e para gjysmëfinale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Istogu në kryeqytet fitoi ndaj Prishtinës me rezultat bindës 43:12. Prishtina është paraqitur me lojtare të reja. Shumë më tepër rivalitet kishte në Ferizaj ku u takuan Ferizaj e Vushtrria. Fitore shënoi Vushtrria me rezultat 27:24. Pas pjesës së parë […]

Besa Famgas me fitore bindëse ndaj Kastriotit

Lojtari ka topin në dorë dhe po mundohet t'ia pasojë bashkëlojtarit të tij, njëri kundërshtar ka ngritur duart lartë dhe po mundohet ta bllokojë pasimin, kundërshtarët e tjerë po presin rastin e duhur për të ndërhyrë.

Kampioni Besa Famgas ka bërë hapin e parë drejt finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll. Të shtunën mbrëma në palestrën “Karagaçi” në Pejë, Besa fitoi ndaj Kastriotit me rezultat 41:28. Ishte kjo gjysmëfinalja e parë e plejofit. Para ndeshjes është bërë kontrollimi shëndetësor i lojtarëve, si pjesë e masave të task-forcës ndaj […]

Trepça befason Prishtinën në kryeqytet

Lojtari po e pason topin te bashkëlojtari i tij ndërsa kundërshtarët po presin momentin e duhur për të ndërhyrë.

Trepça ka shënuar fitore shumë të madhe të shtunën në kryeqytet. Mitrovicasit kanë mposhtur Prishtinën me rezultatin e lartë, 31:23. Ishte kjo ndeshja e parë gjysmëfinale e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll. Para ndeshjes është bërë kontrollimi mjekësor i lojtarëve si pjesë e masave ndaj COVID-19. Ndeshja është dominuar plotësisht nga Trepça që […]