Prishtina e Kastrioti synojnë përmbysjen

Lojtari ka topin në dorë kurse kundërshtari po mundohet ta ndalojë atë duke e kapur për fanellë.

Kastrioti e Besa Famgas takohen të martën (nesër) nga ora 19:00 në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj në gjysmëfinalen e dytë të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Të shtunën në Pejë, Besa fitoi bindshëm me rezultat 41:28. Kampioni aktual, Besa, është më pranë finales, por ferizajasit nuk janë dorëzuar. Do të japin […]

Istogu kërkon finalen të martën, Vushtrria të mërkurën

Lojtarja ka topin në dorë dhe po mundohet të shënojë gol, kurse kundërshtarja e ka kapur për fanellë duke tentuar ta ndalojë.

Të martën e të mërkurën luhen ndeshjet e dyta dhe të fundit të gjysmëfinales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Të martën nga ora 17:00 takohen Istogu e Prishtina. Ndeshja luhet në palestrën “Dresha” në Orroberdë.Kampioni aktual, Istogu, është pranë finales. E ka fituar ndeshjen e parë të luajtur në Prishtinë me […]