Ministrja Dumoshi uron presidenti Saraçini për përfundim të suksesshëm të edicionit

Ministrja për Kulturë, Rini dhe Sport, Vlora Dumoshi me presidentin e FHK-së, Eugen Saraçini, tue ia dhurue kupën lojtarëve të Besës

Ministrja për Kulturë, Rini dhe Sport, Vlora Dumoshi ka uruar të hënën presidentin e FHK-së, Eugen Saraçini, me rastin e përfundimit të suksesshëm të edicionit 2019\2020 të garave. Të kujtojmë që ministrja Dumoshi ka përcjellë nga afër ndeshjet finale të Kupës së Republikës së Kosovës, të zhvilluara të dielën. Për këtë FHK-ja e falënderon. Ndeshjet […]

Mesazh i presidentit Eugen Saraçini në përfundim të edicionit

Ministrja Dumoshi dhe presidenti i Federates se Hendbollit Eugen Saraçini dhuron kupen kapitenes se Vushtrrise Shqipe Tahiri

Më një ndeshje të fortë e cilësore kemi përmbyllur një edicion vërtetë sfidues të garave. Besa Famgas e fitoi Kupën e Kosovës (meshkujt), pas një ndeshje plot aksion ndaj Prishtinës. Besa Famgas, Prishtina, Vushtrria, Istogu por edhe të gjitha klubet meritojnë respekt e falënderime për punën e angazhimin gjatë edicionit të vështirë. Të tillë e […]