Prishtina starton me fitore

Hendbolliste ne akcion, sulmon me top ne dore

Hendbollistet e Prishtinës e kanë nisur me fitore edicionin 2020/2021 në Superligën e Kosovës. KHF Prishtina të shtunën në ndeshjen hapëse të stinorit të ri e ka mposhtur KHF Kastriotin me rezultat 36:31. Që në pjesën e parë prishtinaset krijuan epërsi prej gjashtë golave, 18:12. Te Prishtina me efikasitet u dalluan E. Kurteshi me 9 […]

Fitore të thella për Prishtinën e Kastriotin, fitojnë edhe Vëllaznimi e Drenica

Rron Ramadani sulmon

Të shtunën janë luajtur ndeshjet e para të stinorit 2020/2021 të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Favoritët, Prishtina e Kastrioti, kanë shënuar fitore të thella në hapje të kampionatit. Prishtina e mposhti Llapin me rezultat 51:24 kurse Kastrioti i Ferizajt fitoi në Prizren me rezultat 43:14. Dukshëm më tepër rivalitet kishte […]

Istogu fiton ndeshjen e parë ndaj Vushtrrisë

Ekipi KH Istogu duke festuar pas fitores kunder Vushtrrise

KHF Istogu ka bërë hap të madh para drejt kalimit në raundin e tretë të Kupës Evropiane. Të shtunën në sallën e bukur e të re në Samadrexhë, Istogu fitoi ndaj Vushtrrisë me rezultat 26:21. Ishte kjo ndeshja e parë e raundit të dytë të Kupës Evropiane. Për herë të parë dy skuadra kosovare janë […]

Kastrioti – Prishtina, hap stinorin te hendbollistet

Ngjarje nga superliga e femrave

Krahas ndeshjes evropiane në mes të Vushtrrisë e Istogut, këtë fundjavë luhen edhe ndeshjet e para të edicionit të ri në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Që në ndeshjen e parë në mes të Kastriotit dhe Prishtinës, pritet lojë interesante. Dy skuadrat tradicionale takohen të shtunën nga ora 18:00 në Ferizaj. […]

Superliga fillon me ndeshje interesante

Ngjarje nga ndeshje te superliga e meshkujve

Edicioni 2020/2021 i Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve fillon të shtunën (nesër). Në program janë ndeshje interesante, ndërsa pritet rivalitet dhe hendboll i mirë. Përkundër vështirësive që kanë pasur, skuadrat kanë nisur përgatitjet dhe pritet të jenë të gatshme për kampionatin e ri.Në ndeshjet Vushtrria – Vëllaznimi (15:00) dhe Zhegra – […]

Istogu përgatitet për festë

KH Istogu

Te Istogu po bëhen gati për festë të hendbollit, në prag të ndeshjeve me KHF Vushtrria. Istogu e Vushtrria kanë rivalitet sportiv në garat vendore, kurse për herë të parë do të takohen në kuadër të Kupës Evropiane. Ndeshja e parë luhet të shtunën (nesër) në Samadrexhë, kurse e kthimit pas një jave në Istog. […]

Vushtrria e gatshme për ndeshjen evropiane ndaj Istogut

Vushtrria feston fitore

Të shtunën (nesër) nga ora 18:00 luhet ndeshja në mes të KHF Vushtrria dhe KHF Istogu, që i takon raundit të dytë të Kupës Evropiane (European Cup) në hendboll. Vushtrria në fund të qershorit e mposhti Istogun në finale të Kupës së Republikës së Kosovës, ndërsa sukses ndaj istogaseve synon edhe në garat evropiane. Është […]