Ndeshja me Suedinë luhet, shtyhen takimet kampionale

Ndeshja e Kombëtares së Kosovës me Suedinë do të zhvillohet sipas planifikimit, të dielën nga ora 17:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë. Për këtë ndeshje Federata jonë është përgatitur gjatë, ndërsa edhe Suedia ka bërë të gjitha përgatitjet për udhëtim në Prishtinë. Suedia vjen të dielën në Kosovë dhe largohet menjëherë pas […]

Kombëtarja kthehet në Kosovë, fokusi tani te ndeshja me Suedinë

Kombëtarja e Kosovës në hendboll është kthyer sot në Kosovë. Menjëherë të enjten hendbollistët e Kombëtares i janë nënshtruar testimit të ri për COVID-19.Kombëtarja jonë të mërkurën pësoi nga Mali i Zi në Podgoricë, por angazhimi është vlerësuar të ketë qenë në nivel e po ashtu edhe paraqitja në pjesën e parë.Nesër kombëtarja i fillon […]