Besa Famgas e Prishtina mësojnë kundërshtarët e mundshëm

Federata Evropiane e Hendbollit të hënën ka caktuar zonat dhe vazot për shortin e raundit të tretë të Kupës Evropiane.Shorti për garën ku paraqiten Besa Famgas e Prishtina tërhiqet të mërkurën nga ora 11:00.Dy skuadrat tona janë në vazon e dytë të zonës së dytë. Pra nuk mund të përballen mes vete. Kundërshtarë të mundshëm […]

Fitore e ngushtë e Drenicës në Prizren

Të dielën është luajtur ndeshja në mes të Prizrenit dhe Drenicës, që i ka takuar javës së tetë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Me një gol dallim ka fituar skuadra nga Drenasi.38:37 në të mirë të Drenicës ishte rezultati në fund. Pas pjesës së parë Drenica kishte pesë gola epërsi, 20:15, por në […]

Fitorja e parë për Dritën, Kastrioti triumfon me përmbysje

Drita e Gjilanit e ka shënuar fitoren e parë në këtë edicion të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat).Drita të dielën, në kuadër të javës së shtatë, fitoi ndaj KEK-ut me rezultat 24:16. KEK-u ishte vendas në këtë ndeshje.Drita renditet e parafundit me 2 pikë kurse KEK-u mbetet pa pikë në vend të fundit.Të dielën […]