Ramosaj: Fitore e rëndësishme, tani fokusohemi në ndeshjen e kthimit

Bujar Ramosaj ishte shtyllë e mbrojtjes së Besa Famgas ndaj Boracit të Banjallukës. Besa në fakt pati telashe në mbrojtje në fillim të takimit, por më pas u konsolidua. Kontribut dha edhe portieri Mursel Mehmeti, që kishte 10 pritje.Besa Famgas e mposhti sonte Boracin e Banjallukës me rezultat 24:22, në ndeshjen e parë të raundit […]

Fitore për skuadrat mysafire

Skuadrat mysafire kanë shënuar fitore në dy ndeshjet e para të javës së 11-të të Superligës së hendbollisteve. Me këtë xhiro mbyllet stinori vjeshtor në kampionatin e Kosovës. Kastrioti i Ferizajt fitoi me dy gola dallim ndaj skuadrës Jusuf Gërvalla në Deçan (26:24). Ndërkohë Samadrexha e mposhti Vëllaznimin në Gjakovë me 35:28. Ndeshjet tjera luhen të […]

Zhegra i merr pikë Prishtinës, Drenica fiton në “Minatori”

Zhegra e ka ndalur në barazim skuadrën e Prishtinës, të shtunën në Gjilan në javën e 13-të të Superligës së hendbollistëve. Ndeshja u mbyll me rezultat 27:27. Për Zhegrën është kjo pikë e madhe, ndërsa me këtë barazim është vazhduar me rezultate të papritura në Superligë. Pjesa e parë e ndeshjes ishte e barabartë dhe […]

Besa Famgas – Borac 24:22

Kampionia e Kosovës në hendboll, Besa Famgas ka shënuar fitore të madhe në Kupën Evropiane. Besa të shtunën në palestrën “Karagaçi” në Pejë e mposhti Boracin e Banjallukës me rezultat 24:22. Pas pjesës së parë Besa kishte epërsi më të thellë, por kishte vështirësi në lojë në pjesën e dytë. Megjithatë e mbajti epërsinë dhe […]