Drenica e mbyll stinorin me fitore

K. Kastrati e Sh. Mehmeti kanë udhëhequr Drenicën drejt edhe një fitoreje. Të martën, Drenica e mposhti në Drenas skuadrën e Vëllaznimit me rezultat 32:28. Kjo ndeshje ka hapur javën e 14-të, të fundit për stinorin vjeshtor. Pra Drenica e Vëllaznimi kanë luajtur ndeshjen e tyre të fundit për këtë edicion. Kastrati shënoi 9 gola […]

FHK-ja nënshkruan Memorandum me Agjencionin Anti-Doping

Të martën është firmosur Memorandumi i Bashkëpunimit në mes të Federatës së Hendbollit të Kosovës dhe Agjencionit Anti-Doping të Kosovës (KosADA). Në emër të federatës tonë memorandumin e ka nënshkruar sekretari gjeneral, Izet Gjinovci, ndërsa në emër të KosADA, koordinatori, Gëzim Murseli. Ky agjencion i KOK-ut ka për qëllim luftimin e dopingut në sport. Me […]

Sot ndeshja e parë e xhiros së fundit të stinorit vjeshtor

Me xhiron e 14-të mbyllet stinori vjeshtor në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Ndeshja e parë e kësaj xhiroje luhet të martën (sot). Nga ora 18.30 në Drenas pritet ndeshje interesante mes dy skuadrave kuqezi, Drenicës e Vëllaznimit.Të mërkurën janë dy ndeshje tjera. Llapi e Trepça takohen nga ora 17.00 në Podujevë. Kurse nga […]