Drenica e mbyll stinorin me fitore

K. Kastrati e Sh. Mehmeti kanë udhëhequr Drenicën drejt edhe një fitoreje. Të martën, Drenica e mposhti në Drenas skuadrën e Vëllaznimit me rezultat 32:28. Kjo ndeshje ka hapur javën e 14-të, të fundit për stinorin vjeshtor. Pra…

FHK-ja nënshkruan Memorandum me Agjencionin Anti-Doping

Të martën është firmosur Memorandumi i Bashkëpunimit në mes të Federatës së Hendbollit të Kosovës dhe Agjencionit Anti-Doping të Kosovës (KosADA). Në emër të federatës tonë memorandumin e ka nënshkruar sekretari gjeneral, Izet Gjinovci, ndërsa në emër të KosADA,…