Kastrioti me fitore të thellë në Drenas

Tre hendbollistë kanë shënuar nga shtatë gola për Kastriotin që arriti fitore bindëse të mërkurën mbrëma në Drenas. Kastrioti i Ferizajt e mposhti Drenicën me rezultat 41:22, në ndeshjen e mbetur të xhiros së 15-të të Superligës së Kosovës…

Mësohen kundërshtarët e Kosovës U19

Të mërkurën është tërhequr shorti edhe për Kampionatet Evropiane të grupmoshës U19 në konkurrencë të femrave. Do të garojnë 34 kombëtare evropiane, 16 në Divizionin A dhe 18 në Divizionin B. Kosova U19 do të garoj në Evropianin e…

Kosova U17 në grup me Spanjën

Të mërkurën është tërhequr shorti për Kampionatet Evropiane të vitit 2021, për grupmoshën U17 te hendbollistet. Në mesin e 38 ekipeve kombëtare që do të garojnë në Kampionate Evropiane do të jetë edhe Kosova. Zhvillimi i ekipeve kombëtare të…