10 gola të Yll Muqollit në fitoren e re të Besës

Hendbollisti premtues, Yll Muqolli, ka shënuar 10 gola të martën mbrëma në fitoren e re të Besa Famgas. Në hapje të Superligës A, kampionia aktuale e mposhti bindshëm Vëllaznimin e Gjakovës me rezultat 47:25.Dhjetë prej golave i shënoi Yll Muqolli, ndërsa nëntë gola i realizoi Drilon Tahirukaj. Te Vëllaznimi u dallua Florian Rexha me tetë […]

Xhema e Jahja drejtuan ndeshjen e Ligës Evropiane

Dyshja prishtinase e gjyqtarëve të hendbollit, Sherif Xhema e Besfort Jahja, kanë pasur angazhim evropian të hënën. Xhema e Jahja kanë drejtuar ndeshjen e fazës grupore të Ligës Evropiane (meshkujt) në mes të skuadrës së njohur turke, Beshiktash dhe skuadrës së njohur franceze, Montpellier. Ndeshjen në Stamboll e fituan francezët me rezultat bindës, 36:26.Montpellieri është […]

Fillon gara në Superligën A

Me ndeshjen Besa Famgas – Vëllaznimi fillon gara në Superligën A të Kosovës në hendboll (meshkujt). Në Superligën A gjashtë skuadrat e para në tabelë pas pjesës së rregullt luftojnë për titull, përkatësisht plejof.Skuadrat në Superligën A i luajnë edhe dhjetë xhiro të tjera.Ndeshja Besa Famgas – Vëllaznimi luhet sot prej orës 17:00. Besa Famgas […]