Vushtrria sfidon Istogun

Istogu – Vushtrria është kryendeshja e javës së 14-të në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të fermave. Kjo ndeshje luhet të shtunën nga ora 18:00 në palestrën në Istog. Istogu ka fituar 13 ndeshjet e deritashme dhe udhëheq në tabelë me 26 pikë. Vushtrria është e dyta me 24 pikë, ndërsa ka 12 […]

Një derbi në Superligën A e një në Superligën B

Në fundjavë luhen ndeshjet e ardhshme në kuadër të kampionatit të Kosovës në hendboll. Në Superligën A të hendbollistëve kryendeshja zhvillohet të shtunën nga ora 18:00 në Pejë, ku takohen Besa Famgas e Prishtina. Është kjo ndeshje e javës së 20-të kampionale përkatësisht e javës së dytë në Superligën A. Besa Famgas udhëheq në tabelë […]