Qerimi shpall listën për ndeshjet me Rumaninë

Lojtaret e Kosoves pershendesin njani tjetrin

Selektori i ri i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka shpallur të hënën listën për dy ndeshjet e ardhshme. Kombëtarja jonë në kuadër të grupit të tetë të fazës së dytë kualifikuese për Evropianin e vitit 2022, i luan dy ndeshje me Rumaninë. Ndeshja e parë me rumunët është më 10 mars në Prishtinë nga […]

Quni, Ukaj dhe motrat Hajdari me fitore të reja

Luigj Quni ne akcion per klubin e tij Amicitia Zurich

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e Zvicrës. Në fitoren 26:25 ndaj Baselit, Quni shënoi dy gola nga tri tentime. Skuadra e motrave Marigona e Arlinda Hajdari, Ringkobing, është përforcuar në pozitën e parë në Ligën B të Danimarkës. Ringkobingu fitoi 29:19 ndaj Hadstenit. Marigona Hajdari shënoi […]