“Jemi bashkuar edhe më shumë si ekip”

Ekipi i perfaqesueses se kosoves e rreshtuar para ndeshjes me Rumanine

Kombëtarja jonë ka arritur në Bukuresht dhe po bëhet gati për stërvitje. Nesër e kemi ndeshjen e rëndësishme ndaj Rumanisë, ku synim është mbrojtja e barazimit të madh të arritur në Prishtinë. Atmosfera në Kombëtaren tonë është shumë e mirë. Këtë e konfirmon kapiteni Valon Dedaj. “Udhëtimi ka qenë shumë i mirë. Jemi bashkuar edhe […]

Fitorja e 17-të për Istogun

Istogu e ka shënuar edhe fitoren e 17-të në këtë edicion të Superligës së hendbollisteve. Të premten në kuadër të javës së 17-të, Istogu fitoi si mysafir ndaj Jusuf Gërvallës me rezultat 37:24. Istogu udhëheq në tabelë me 34 pikë. Jusuf Gërvalla renditet në vend të tetë me 12 pikë.