Ndeshja Kosovë – Austri transmetohet në 21 Plus

Ndeshjen kualifikuese për Botërorin 2021 në mes të Kosovës dhe Austrisë e transmeton RTV 21 Plus. Ndeshja zhvillohet në Austri, sot nga ora 18:10.Ndeshja e hendbollisteve i takon raundit të parë kualifikues për Botërorin 2021.

Ambasadori i Kosovës në Austri viziton ekipin kombëtar

Ambasadori i Kosovës në Austri, Lulzim Pllana, ka vizituar sot hendbollistet e Kombëtares së Kosovës në Voesendorf. Ambasadori Pllana u ka dëshiruar sukses hendbollisteve në dy ndeshjet kualifikuese për Botëror, ndaj Austrisë dhe Italisë. Ai ka thënë se lojtaret janë përfaqësuese të shtetit dhe se duhet të japin më të mirën për prezantimin e Kosovës.Në […]

Vushtrria e Prizreni përballen sot

Vushtrria – Prizreni është ndeshja e parë e javës së 21-të në Superligën B të hendbollistëve. Ky takim luhet sot nga ora 19:30 në palestrën “Jeton Tërstena -Tota”. Vushtrria është e dyta me 14 pikë, derisa Prizreni renditet i fundit (4) me 3 pikë.14 pikë i ka edhe Llapi në vend të tretë. Udhëheq Zhegra […]

Prishtinës i dorëzohet trofeu për titullin te kadetët

KH Prishtina e ka fituar titullin e kampionit në Ligën e Kadetëve. Në një kampionat interesant, Prishtina fitoi garën e fortë me KH Besa Famgas. Të dy skuadrat mblodhën nga 34 pikë pas 18 xhirove, por për shkak të bilancit pak më të mirë në ndeshjet e ndërsjella, Prishtina është e para.Kupa e kampionit Prishtinës […]

Fitorja e 17-të për Prishtinën

Skuadra e Prishtinës e ka shënuar fitoren e 17-të në këtë edicion të kampionatit të Kosovës në hendboll (meshkujt).Të enjten në ndeshjen përmbyllëse të javës së 22-të të Superligës A, Prishtina e mposhti në kryeqytet skuadrën e Trepçës me rezultat 35:30. Edhe pas pjesës së parë dallimi ishte 5 gola, 16:11.D. Terziqi realizoi 7 gola […]