Pa fitues në përballjen e rivalëve të moçëm

Rivalët e moçëm, Trepça e Vëllaznimi, si shumë herë në vitet e fundit kanë ofruar ndeshje interesante. Takimi i së dielës në Mitrovicë nuk ka dhënë fitues. Kryendeshja e javës së 23-të të Superligës A u mbyll me rezultatin e barabartë, 24:24.Edhe pas pjesës së parë rezultati ishte baras, 11:11. Shpetim Mehmeti ishte më efikasi […]

Besa Famgas e Prishtina nuk lejojnë befasi

Besa Famgas e Prishtina nuk kanë lejuar befasi në ndeshjet e xhiros së 23-të Superligës A. Kampionia Besa, me shumë debutues në përbërje, ka fituar në udhëtim ndaj Drenicës me rezultat 43:21. Prishtina fitoi në Ferizaj ndaj Kastriotit me rezultatin 45:28. Besa ka vetëm fitore dhe udhëheq në tabelë me 46 pikë. Prishtina është e […]