Istogut i takon gjysmëfinalja e parë

Istogu e ka bërë hapin e parë drejtë finales së plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të enjten në Istog, skuadra vendase fitoi ndaj Ferizajt me rezultat 31:23. Istogaset herët nisën shkëputjen në rezultat dhe pjesa e parë përfundoi 19:11. Në pjesën e dytë epërsia e vendaseve vazhdimisht ishte e lartë. Ndeshja e dytë luhet në […]

Burneta Rama udhëheq Vushtrrinë drejt fitores

Burneta Rama ka shënuar dhjetë gola për ta udhëhequr Vushtrrinë drejt fitores në ndeshjen e parë gjysmëfinale të plejofit në Superligën e Kosovës. Vushtrria të enjten në palestrën “Jeton Tërstena –Tota” e mposhti Prishtinën me rezultat 29:26. Pas pjesës së parë rezultati ishte 15:13 për vushtrriaset. Donita Kasumi shënoi 6 gola për Vushtrrinë, kurse nga […]

Sot gjysmëfinalet e para të plejofit

Pas përfundimit të stinorit të rregullt, Superliga e hendbollisteve vazhdon me garat shtesë përkatësisht me plejof.Sot në program janë ndeshjet e para të gjysmëfinales së plejofit. Skuadra që shënon dy fitore, apo një fitore e një barazim, kalon në finale. Nga ora 16:00 takohen Vushtrria e Prishtina. Vushtrria ka përfunduar e dyta, ndërsa Prishtina e […]