Vushtrria fiton në kryeqytet, kalon në finale

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e ka siguruar të dielën me fitore bindëse ndaj Prishtinës. Ndeshja e luajtur në kryeqytet përfundoi me rezultat 36:21 në të mirë të Vushtrrisë. Pas pjesës së parë rezultati ishte 16:8 për Vushtrrinë. Ndeshjen e parë, të […]

Kosova mbyll kualifikimet me humbje nga nënkampionia e botës

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas të Suedisë, Kombëtarja jonë është përballur me nënkampionen në fuqi të botës, Suedinë. Suedia me lojë të shpejtë dhe të fortë në mbrojtje ka arritur te fitorja e lartë, 39:16. Vendasit herët filluan shkëputjen në rezultat […]