Besa Famgas kampione, titulli i tetë rresht për skuadrën pejane

Besa Famgas ka vazhduar dominimin e plotë në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Besa të mërkurën mbrëma e fitoi titullin e kampionit për edicionin 2020/2021.Skuadra pejane i ka fituar të gjitha ndeshjet e këtij kampionati, duke përfshirë ato të plejofit. Në finale të plejofit, Besa Famgas ishte më e mirë se Prishtina. Derisa ndeshja […]

Prishtina – Besa Famgas në 21 Plus

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales së parë dramatike, edhe sot pritet ndeshje e fortë dhe cilësore.Ndeshja transmetohet direkt në RTV 21 Plus dhe në faqen zyrtare të FHK-së në “facebook”.Prishtina kërkon fitore për të barazuar rezultatin në 1:1, kurse Besa Famgas […]