Donita e golit të fitores

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. Ajo, si gjithë të tjerat, është shquar me angazhim.“Kemi luftuar me zemër deri në fund dhe kjo na solli fitoren. Kemi dëshmuar se jemi qytet i hendbollit dhe puna që kemi bërë na është shpërblyer me titull. Ndonëse kemi qenë […]

Sopjani: Jemi ekipi më luftarak

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, në minutën e 59-të. “Me lojën e sontme kemi treguar që jemi ekipi më luftarak dhe nuk dorëzohemi asnjëherë pavarësisht rrethanave. Synimi i vetëm ka qenë fitorja, andaj sot e dëshmuam më së miri dëshirën që kishim për fitore. Pavarësisht […]

Kelmendi: Treguam se si luftohet për fitore

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë të fitoj titullin. Portierja e Kombëtares së Kosovës shkëlqeu në pjesën e parë të ndeshjes me 7 pritje ndërsa doli në skenë edhe në momentin vendimtar. “Loja e hendbollit luhet 60 minuta. Luftuam dhe nuk u dorëzuam pavarësisht rezultatit. Në […]

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot: 2020/21 Vushtrria 2019/20 Ferizaj 2018/19 Istogu 2017/18 Shqiponja 2016/17 Prishtina 2015/16 Prishtina 2014/15 Kastrioti 2013/14 Kastrioti 2012/13 Kastrioti 2011/12 Prishtina 2010/11 Prishtina 2009/10 Prishtina 2008/09 Kosova Vushtrri 2007/08 Kosova 2006/07 Vicianet 2005/06 Vicianet 2004/05 Kosova 2003/04 Kosova 2002/03 Kastrioti 2001/02 Kastrioti 2000/01 Kastrioti 1999/00 […]

Parduzi: Fitoren ia dedikojmë qytetit të Vushtrrisë

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në finale të plejofit. Vushtrria të shtunën e fitoi titullin e kampionit duke mposhtur Istogun në ndeshjen vendimtare.“Ju lumtë luaneshave të klubit, tradita vazhdon. Loja e mirë e vajzave gjatë gjithë kohës ishte për lakmi. Vajzat e dëshiruan […]