Pionieret zhvilluan ndeshjet çerekfinale

Garë interesante po zhvillohet edhe në Ligën e Pioniereve të Kosovës në hendboll. Të dielën janë luajtur ndeshjet çerekfinale. Ndeshjet çerekfinale janë luajtur në Ferizaj. Çerekfinalen e parë mes Ferizajt dhe Jusuf Gërvallës e fitoi skuadra ferizajase me rezultat 30:22. Vëllaznimi i Gjakovës e ka mposhtur KEK-un me shifrat 29:23, derisa Vushtrria e mposhti Deçanin […]

Besa Famgas fiton titullin e kampionit te pionierët

Skuadra pejane, Besa Famgas ka shtrirë suksesin edhe në Ligën e Pionierëve. Pasi me ekipin senior ka fituar titullin e kampionit dhe Kupën e Kosovës, Besa Famgas të dielën fitoi edhe titullin e kampionit për grupmoshën e pionierëve. Në finalen e Ligës së Pionierëve, të luajtur të dielën në Pejë, Besa Famgas e mposhti Deçanin […]

Zhegra fiton ndeshjen për vend të tretë në Ligën e Pionierëve

Zhegra edhe të dielën ka dëshmuar se ka të ardhme të ndritur në hendboll. Hendbollistët e rinj zhegras kanë zënë vendin e tretë në Ligën e Pionierëve.Në ndeshjen për vend të tretë Zhegra e mposhti Kastriotin e Ferizajt me rezultat 31:18. Ndeshja u luajt në palestrën “Karagaçi” në Pejë.Elion Goçi shënoi 13 gola për Zhegrën, […]