Barça fiton Ligën e Kampionëve

Pesë muaj e gjysmë pasi humbi finalen e edicionit të kaluar, Barça u revanshua dhe ngriti trofeun e Ligës së Kampionëve, të nëntin në histori. Në finalen e së dielës nda Aalborgut, Barçës i janë dashur pak minuta për të nisur dominimin. Për herë të parë kampioni i ka fituar të gjitha ndeshjet e edicionit, […]

Vëllaznimi fiton titullin e kampionit në Ligën e Juniorëve

Vëllaznimi i Gjakovës është kampion i Kosovës në hendboll për grupmoshën e juniorëve. Në finale të Ligës së juniorëve, të dielën në Gjakovë, Vëllaznimi fitoi ndaj Zhegrës me rezultat 42:29. Pas pjesës së parë rezultati ishte 25:10 për gjakovarët.Ermal Dukaj shënoi 12 gola për Vëllaznimin, Mali Luzha i shtoi 8 e Çlirim Rama 7 gola.Arianit […]