Donita Lajqi: Nuk ka gjë më të madhe se sa ta prezantosh vendin tënd

Pas përvojës me Kosovën U17, Donita Lajqi pret të tregohet e suksesshme me Kombëtaren U19 të Kosovës në hendboll. Donita bën karrierë në Norvegji dhe më 1 korrik do të jetë në dispozicion të Kosovës U19, që nis grumbullimin në Istog. Kosova U19 do të luaj në Evropianin e Divizionit B që prej 10 deri […]

Publikohet lista e Kosovës U19 (djemtë)

Është publikuar lista e gjerë e Kombëtares U19 të Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Kosova U19 prej 16 deri më 22 gusht do të marr pjesë në Evropianin e Divizionit B që mbahet në Letoni. Kombëtarja jonë është në Grupin A së bashku me Holandën, Turqinë dhe Malin e Zi. Pas ndeshjeve në […]