Shtyhet fillimi i edicionit të ri në Superligën e hendbollistëve

Është shtyrë fillimi i edicionit 2021/2022 në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Edicioni i ri është dashur të filloj më 11 shtator, por Federata e Hendbollit e Kosovës ka vendosur që ndeshjet e xhiros së parë të luhen më 22 e 23 shtator. Ky vendim u mor për shkak të pjesësmarrjes […]

Vdiq Ylber Zaskoku, ish-hendbollisti i dashur ferizajas

Ka vdekur Ylber Zaskoku ish-hendbollisti i dashur ferizajas. Zaskoku ishte i lindur në vitin 1961, ndërsa është marrë tërë jetën me sport dhe ka qenë i vlerësuar nga të gjithë. Vlerësohet kontributi i tij në periudhën e pavarësimit të sportit kosovar. Ai si lojtar ka luajtur për Borcin e Ferizajt, skuadrën me traditën më të […]