Edhe të dielën dominuan skuadrat vendase

Të dielën janë luajtur dy ndeshjet e fundit të xhiros së parë të Superligës së hendbollisteve. Njëjtë si të shtunën, pikët i kanë fituar skuadrat vendase.Kështu Ferizaj fitoi ndaj Ulpianës së promovuar në Superligë, me rezultatin 39:25.Mirjeta Dinolli e Bjondina Ramabaja i shënuan nga 11 gola për Ferizajn. Numër të njëjtë golash për Ulpianën i […]

Trepça ndalet në raundin e parë të Kupës Evropiane

Trepça është ndalur në raundin e parë të Kupës Evropiane për hendbollistë. Pasi në ndeshjen e parë me Holon Yuvalim ishte thuajse e barabartë, Trepça në ndeshjen e dytë është dominuar.Holoni izraelit fitoi me rezultat 37:25, të dielën në palestrën “Minatori” dhe avancoi në raundin e dytë të Kupës Evropiane.Mitrovicasit e nisën ndeshjen më mirë, […]

Dhjetë gola të Pashke Markut në elitën zvicerane

Reprezentuesja e Kosovës, Pashke Marku po vazhdon me paraqitje të mira në kampionatin e Zvicrës. Marku të shtunën shënoi 10 gola nga 11 tentime në fitoren 32:26 të Kreuzlingenit ndaj Herzogenbuchsee.Në tri ndeshje në elitën e Zvicrës, Marku i ka shënuar 23 gola.Kreuzlingeni renditet i treti me 4 pikë. Në kategorinë e dytë daneze, Njoma […]