Shqiponja largohet me fitore nga Samadrexha

Shqiponja e Gjakovës ka fituar në kuadër të javës së tretë të Superligës së hendbollisteve. Të dielën, Shqiponja fitoi 35:32 ndeshjen ndaj Samadexhës. Takimi është luajtur në palestrën në Samadrexhë.Pas pjesës së parë rezultati ishte 16:14 për gjakovaret. Vetën në fazën finale të ndeshjes Shqiponja ka bërë shkëputjen në rezultat.Argoneta Goqi udhëhoqi Shqiponjën me 17 […]

Çfarë derbi në Rahovec, Vëllaznimi fiton me dy gola dallim

Ndeshje interesante dhe me rivalitet është luajtur të dielën mbrëma në palestrën “Mizahir Isma” në Rahovec. Janë takuar Rahoveci e Vëllaznimi, në kuadër të javës së tretë të Superligës së hendbollistëve.Fitore me rezultat 33:31 ka shënuar Vëllaznimi i Gjakovës. Për Vëllaznimin është fitorja e parë. Për Rahovecin humbja e dytë.Prej fillimit ndeshja ishte e barabartë. […]