Të premten luhen dy ndeshje të javës së pestë

Superliga e Kosovës në hendboll vazhdon me ndeshjet e javës së pestë. Për shkak se zgjedhjet lokale mbahen në Kosovë të dielën, ndeshjet luhen të premten e të shtunën. Takimi i parë është në Rahovec, të premten nga ora 18:30. Takohen Rahoveci dhe Zhegra. Rahoveci është i gjashti me 4 pikë. Ndërkohë Zhegra është e […]

Istogu i gatshëm për dy ndeshjet evropiane

Te KHF Istogu janë të gatshme për dy ndeshjet evropiane që i luajnë në shtëpi. Të premten prej orës 18:00 dhe të shtunën, po ashtu prej orës 18:00, Istogu takohet me skuadrën KA/Por nga Islanda. Ndeshjet i takojnë raundit të dytë të Kupës Evropiane (European Cup). Te Istogu kanë pranuar se KA/Por është skuadër cilësore, […]