Besa takohet me skuadër rumune në raundin e tretë të Kupës Evropiane

Kampionia e Kosovës në hendboll, Besa Famgas, do të takohet me skuadrën rumune, Potaissa Turda, në raundin e tretë të Kupës Evropiane. Shorti për raundin e tretë është tërhequr të hënën pasdite në Vjenë. Ndeshja e parë zhvillohet më 27 apo 28 nëntor në Pejë, ndërsa e kthimit një javë më vonë në Rumani.Skuadra pejane, […]

Vdiq Shani Brahushi, kontribuuesi i madh i hendbollit kosovar

Ka vdekur të hënën në moshën 81-vjeçare Shani Brahushi, emri i njohur i hendbollit kosovar dhe atij gjakovar në veçanti.Brahushi ka kaluar një jetë të tërë në hendboll, ndërsa ka dhënë kontribut në funksione të ndryshme. Ishte portier i shquar i Vëllaznimit të Gjakovës, ndërsa edhe pas karrierës së suksesshme ka mbetur në sportin tonë. […]

Përzgjedhësi Qerimi shpall listën për ndeshjet me Turqinë dhe Belgjikën

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, e ka shpallur listën e lojtarëve në të cilët llogarit për ndeshjet e para të fazës së parë kualifikuese për Kampionatin Botëror të vitit 2023. Kombëtarja e Kosovës më 3 nëntor luan në udhëtim ndaj Turqisë, ndërsa më 7 nëntor e pret në Prishtinë Kombëtaren e Belgjikës. Në […]

Besa Famgas sot mëson kundërshtarin e ardhshëm evropian

Kampionia e Kosovës në hendboll, Besa Famgas, sot e mëson kundërshtarin në raundin e tretë të Kupës Evropiane. Shorti për raundin e tretë të Kupës Evropiane për hendbollistë tërhiqet prej orës 15:00 në Vjenë. Të kujtojmë që Besa të dielën mbrëma fitoi ndaj Borcit të Banjallukës me rezultat 29:22 dhe avancoi në raundin e tretë.  […]