Fitorja e dytë rresht për Deçanin

Deçani ka shënuar edhe një fitore në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Në kuadër të javës së shtatë, Deçani të martën mbrëma e mposhti Drenicën me rezultat 44:30. 22:17 ishte rezultati pas pjesës së parë.Në xhiron e kaluar Deçani fitoi si mysafir ndaj Zhegrës. Tani i ka 4 pikë nga shtatë ndeshje dhe mban […]

Prishtina fiton derbin e shtyrë me Vushtrrinë

Prishtina e Vushtrria e kanë luajtur të martën ndeshjen e mbetur të xhiros së pestë të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Kjo ndeshje ishte shtyrë për shkak të sfidave ndërkombëtare që i kishin dy skuadrat.Prishtina fitoi me rezultat 31:25 ndaj kampiones aktuale, Vushtrrisë. Pas pjesës së parë rezultati ishte 17:10 për prishtinaset. Aida Stagova […]

Kosova përparon për një pozitë në ranglistën e EHF-së, lë shumë vende prapa

Federata Evropiane e Hendbollit së fundmi ka publikuar ranglistën në bazë të cilës përcaktohet numri i skuadrave pjesëmarrëse në edicionin 2022/2023 të garave evropiane. Për bazë janë marrë rezultatet e skuadrave në tri edicionet e kaluara, 2018/19, 2019/2020 dhe 2020/2021. Pra jo edhe edicioni aktual, 2021/2022.Sa i takon klubeve të hendbollistëve, Kosova ka përparuar për […]

Muqolli: Kemi kohë të përgatitemi për ndeshjet me rumunët

Trajneri i Besa Famgas, Arben Muqolli ka komentuar shortin për raundin e tretë të Kupës Evropiane. Besa takohet me skuadrën e fuqishme nga Rumania, Potaissa Turda, që ka fituar Kupën Sfiduese në vitin 2018. Ndeshja e parë luhet në Pejë në fund të nëntorit.“Është kundërshtar jo i njohur mirë, por siç e dimë, hendbolli rumun […]