Sot fillon Kampionati Evropian i hendbollit

Në Hungari e Sllovaki, sot fillon Kampionati Evropian i hendbollit në konkurrencë të meshkujve. Marrin pjesë 24 ekipe kombëtare. Është edicioni i 15-të i Evropianit dhe i dyti me 24 Kombëtare.Sllovenia – Maqedonia e Veriut (18:00) dhe Danimarka – Mali i Zi (20:30), janë ndeshjet e sotme në Grupin A.Në Grupin B sot është ndeshja […]

Fitore e madhe e Kosovës ndaj Turqisë, jemi në garë për kualifikim

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka shënuar fitore të madhe në kualifikimet për Botërorin 2023. Të mërkurën mbrëma në Prishtinë, djemtë tanë fituan ndaj Turqisë me rezultatin 26:24.Fitorja është arritur me luftë të madhe sportive dhe me angazhim të pashoq. Djemtë tanë, të përkrahur fuqishëm nga shikuesit, kanë ruajtur qetësinë në momentet vendimtare dhe kanë […]