Gjuka: Çmimi i më të mirit më motivon që të ndjekë ëndrrën

Qendra e Kombëtares së Kosovës dhe Besa Famgas, Egzon Gjuka, është shprehur i lumtur që u vlerësua hendbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2021.“T’ju them të drejtën jetën sportive apo karrierën nuk e kam pasur shumë të mirë sepse kam pasur disa lëndime shumë të rënda. Por, unë kam gjetur gjithmonë forcën që […]

Egzon Gjuka e Burneta Rama më të mirët e vitit

Federata e Hendbollit e Kosovës ka shpallur sot më të mirët e vitit 2021. Ceremonia “Laureatët e vitit 2021” është mbajtur në Hotel International Prishtina, duke respektuar masat në fuqi.  Fillimisht presidenti i FHK-së, Eugen Saraçini ka mbajtur një fjalim rasti, në të cilin ka folur për të arriturat e FHK-së gjatë vitit të kaluar. […]

Suedia në gjysmëfinale të Evropianit

Pas një rikthimi të madh, Suedia mposhti Norvegjinë me rezultat 24:23 dhe u kualifikua në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian të hendbollit. Golin e fitores suedezët e shënuan 15 sekonda para fundit. Pas pjesës së parë Norvegjia udhëhiqte me rezultat 14:9, por pjesa e dytë u takoi plotësisht suedezëve. Suedia ishte prej kundërshtarëve të Kosovës në […]