Vdiq Ahmet Petrova, kontribuesi i madh i hendbollit kosovar

Federata e Hendbollit e Kosovës me pikëllim të thellë ka pranuar njoftimin për vdekjen e Ahmet Hysenaj – Petrova, kontribues shumë i madh i hendbollit kosovar. I ndjeri Petrova për rreth gjysmë shekulli ka dhënë kontribut të çmuar për hendbollin ferizajas dhe rrjedhimisht për hendbollin kosovar në përgjithësi. I ndjeri ishte pjesë e kryesisë së […]