Ndeshje interesante në javën e 16-të

Në fundjavë zhvillohet xhiroja e 16-të e Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Të shtunën janë tri ndeshje, ndërsa në dy prej tyre pritet rivalitet dhe hendboll i mirë.Trepça e Rahoveci takohen nga ora 18:00 në palestrën “Minatori” në Mitrovicë. Vendasit llogarisin në dy pikë, por edhe “vreshtarët” udhëtojnë me pretendime. Për Rahovecin është ndeshja […]

Derbi më i madh i hendbollisteve

Java e 13-të e Superligës së Kosovës në hendboll (femrat) ofron përballjen e dy skuadrave kryesore në pjesën e deritashme të edicionit. Të shtunën prej orës 18:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në kryeqytet, takohen Prishtina e Istogu.Prishtina është e dyta në tabelë me 22 pikë. Lider është Istogu me 24 pikë. Istogu i […]

Liga e Parë, stinori pranveror nis në Vushtrri

Me ndeshjen Lepenci – Vushtrria fillon stinori pranveror në Ligën e Parë të Kosovës në hendboll (meshkujt). Me marrëveshjen e të dy klubeve, kjo ndeshje zhvillohet në Vushtrri, të premten (sot) prej orës 19:30.Vushtrria është riorganizuar dhe ka synime për kthim në menjëhershëm në Superligë. Vushtrria i ka fituar tetë ndeshjet në vjeshtë dhe mban […]