Deçani fiton ndaj Llapit në Superligën B

Deçani e Llapi e kanë luajtur të shtunën ndeshjen e radhës në Superligën B të Kosovës në hendboll. Në kuadër të xhiros së 20-të, Deçani ka fituar ndaj Llapit me rezultat 34:25. Në pjesën e parë vendasit kishin epërsi të lehtë, ndërsa pas 30 minutave lojë rezultati ishte 16:12. Edhe pjesa e dytë u dominua […]

Fillimi i mirë nuk i mjafton Trepçës, Besa vazhdon me fitore

Besa Famgas ka shënuar fitoren e radhës në Superligën A të Kosovës në hendboll. Në kuadër të javës së 21-të, Besa Famgas fitoi ndaj Trepçës në Mitrovicë me rezultatin 35:28. Ndeshjen më mirë e nisën vendasit. Madje krijuan epërsi prej 5:1 e 6:2. Por më pas pejanët morën kontrollin e lojës dhe shpejtë krijuan epërsi […]

Ferizaj fiton bindshëm derbin

Ferizaj e ka fituar me rezultat bindës derbin e javës së 17-të të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Të shtunën mbrëma në palestrën “Bill Clinton”, Ferizaj e mposhti kampionen aktuale, Vushtrrinë, me rezultat 42:32. Pas 30 minutave lojë rezultati ishte 22:15 për ferizajaset. Braziliania Ligia Da Silva shënoi 10 gola për Ferizajn. Nga 8 […]